Vēsture

history

Vēsture

  1. Home
  2. Par mums
  3. Vēsture

Hermans Knausts (Herman Knaust) uzņēmumu “Iron Mountain” nodibināja 1951. g. Livingstonā, Ņujorkā. Hadsona ielejas kaimiņu par “Sēņu karali” nodēvētais Knausts savu pirmo naudu nopelnīja, audzējot un tirgojot sēnes. 1936. g. viņš par 9 tūkst. ASV dolāru iegādājās novārtā atstātas dzelzs rūdas raktuves un 100 akrus lielu zemes gabalu, lai nodrošinātu lielāku platību sava produkta audzēšanai. Taču līdz 1950. gadam sēņu tirgus bija mainījies, tā nu Knausts nolēma sākt jaunu biznesu – tādu, kas lietderīgi izmantotu viņam piederošās raktuves, kuras viņš bija nodēvējis par “Dzelzs kalnu” (angļu v.: Iron Mountain).

Pēc Otrā pasaules kara Knausts finansiāli palīdzēja daudziem ebreju imigrantiem, kuri bija zaudējuši savas identitātes kara laikā pazaudēto personu apliecinošo dokumentu dēļ, pārcelties uz Amerikas Savienotajām Valstīm. Šajā laikā pasaulē valdīja Aukstā kara radītā trauksme attiecībā uz atomdrošību. Šie abi faktori pamudināja Knaustu visu uzmanību veltīt vitāli svarīgas informācijas aizsargāšanai no kariem un citām katastrofām. Kā rezultātā, 1951. g. tika dibināts uzņēmums “Iron Mountain Atomic Storage, Inc.” Pirmās “glabātuves” viņš izveidoja “Dzelzs kalna” telpās, bet pārdošanas biroju atvēra “Empire State Building” ēkā. Lieliski pārzinādams publicitātes jomu, viņš pierunāja tādus vizionārus kā ģenerālis Duglass Makartūrs (Douglas MacArthur) paviesoties “Dzelzs kalnā”. Jaunā uzņēmuma iniciētā reklāmas kampaņa veicināja tās atpazīstamību. Pirmais uzņēmuma “Iron Mountain” klients bija banka “East River Savings”, kas uz jauno “Dzelzs kalna” glabātuvi bruņotās automašīnās atveda noguldījumu dokumentu mikrofilmu kopijas un parakstīto karšu dublikātus. Līdzko Ņujorkā bāzētie uzņēmumi sāka aptvert vajadzību aizsargāt savus svarīgos dokumentus, Knausta pakalpojumus sāka izmantot arī citi biznesa klienti.

history 1
history 2

Bendrovė „Iron Mountain“ toliau plėtėsi, įsitvirtindama Niujorko rinkoje. Pirminės veiklos vykdymo vietos nebepakako, taigi buvo atidarytas naujas padalinys arčiau miesto buvusioje apleistoje kalkakmenio kasykloje. „Iron Mountain“ tuo laiku jau buvo spėjusi tapti pagrindine civilinės būklės aktų įrašų saugojimo įmone.

Neilgai trukus klientai užsimanė bendrovės saugyklose taip pat saugoti didelius kiekius savo turimų popierinių įrašų. 1978 m. Niujorke buvo atidaryta pirmoji viršžeminė „Iron Mountain“ saugykla. 1980 m. bendrovė „Iron Mountain“ savo veiklą išplėtė už Niujorko ribų, atidariusi padalinį Naujojoje Anglijoje, kad galėtų reaguoti į augančią atsarginių kompiuterio duomenų kopijų saugojimo paklausą. 1983 m. „Iron Mountain“ dar labiau išsiplėtė, įsigijusi Naujosios Anglijos regiono mieste Bostone veikusią bendrovę „New England Storage Warehouse“. Tai buvo pirmoji „Iron Mountain“ įsigyta įmonė, kurios pagalba bendrovė galėjo tvirtai žengti į medicininių ir teisinių įrašų tvarkymo rinkas.

Devintojo dešimtmečio viduryje „Iron Mountain“ jau buvo spėjusi išvystyti visas produktų linijas, kurios sudaro dabartinės bendrovės pagrindą. Ji teikė popierinių įrašų saugojimo ir tvarkymo paslaugas (įskaitant didelius bendrovės padalinius, orientuotus į vertikaliąsias medicininių ir teisinių duomenų rinkas), nuotolinio duomenų saugojimo paslaugas ir civilinės būklės aktų įrašų saugojimo paslaugas tiek Niujorko, tiek Naujosios Anglijos rinkose.

1988. g. “Iron Mountain” spēra lielu soli biznesa attīstības jomā, iegādājoties korporācijai “Bell & Howell Corporation” piederošo meitas uzņēmumu “Bell & Howell Records Management”, kas pārsniedza tā apmērus četras reizes. “Bell & Howell Records Management”, kas tobrīd bija vadošais uzņēmums savā nozarē, pakalpojumus sniedza 12 galvenajiem ASV tirgiem, no kuriem nevienu neapkalpoja “Iron Mountain”. Tādā veidā “Iron Mountain” šajā nozarē kļuva par pirmo nacionālo pakalpojumu sniedzēju.

Uzņēmums turpināja augt; 1995. g. “Iron Mountain” gada ienākumi pārsniedza 100 milj. ASV dolāru. Uzņēmuma vadītāji sajuta, ka pienācis laiks konsolidēt ierakstu pārvaldības pakalpojumu nozari. 1996. g. februārī “Iron Mountain” kļuva par akciju sabiedrību un, lai iniciētu šo konsolidāciju, sāka piesaistīt kapitālu.

Šodien “Iron Mountain” ir vadošais ierakstu un informācijas glabāšanas un pārvaldības pakalpojumu sniedzējs, apkalpojot 230 tūkst. klientu vairāk nekā 50 valstīs, piecos kontinentos. “Iron Mountain”, kas Ņujorkas fondu biržā kotējams ar saīsinājumu IRM, ir “S&P 500” indeksa uzņēmums, kas iekļauts lielāko ASV uzņēmumu sarakstā “Fortune 1000” (šobrīd sarakstā ieņem 619. vietu). Dažāda apmēra organizācijas (ieskaitot 95 % “FORTUNE 1000” iekļauto uzņēmumu), kas pārstāv visas galvenās nozares, paļaujas uz “Iron Mountain” kā uz uzticamu savas informācijas pārvaldības partneri.

Ar 2015. g. nopelnītajiem 3 mljrd. ASV dolāru un plašāko, globālos tirgus apkalpojošo pakalpojumu platformu “Iron Mountain” ir uzticamākais informācijas glabāšanas un informācijas pārvaldības pakalpojumu partneris pasaulē. Hermans Knausts bija tālredzīgs, 1952. g. prognozējot, ka: “Šis bizness augs kā sēnes pēc lietus…”